Вхід / Реєстрація
uaru
Як вибрати недорогий матрац: економимо розумно

Як вибрати недорогий матрац: економимо розумно

 

У гонитві за вигодою важливо не втратити здоровий глузд, критичне мислення та раціональність. Вибір дешевого матраца — справа дуже серйозна та відповідальна, що виключає схильність до стереотипів. Про що ми? Існує думка, що недорогий матрац — це погано, а дорогий — це однозначно добре та якісно. Сучасні виробники, маючи широкий арсенал інноваційних матеріалів та технологій, створюють гідні товари у кожній ціновій категорії. Тому знайти надійні, безпечні та комфортні матраци можна навіть за бюджетною ціною. Про те, як це зробити, ми й поговоримо!

У яких випадках не варто переплачувати за матрац

Почнемо із базових рекомендацій. Існують ситуації та умови, за яких немає жодної необхідності навіть розглядати варіант покупки дорогого матраца, адже з поставленими задачами чудово впорається навіть проста бюджетна модель. Про які випадки йдеться?

  1. Спальне місце для житла, що здається. Якщо ви є орендодавцем, то знаєте, що часто квартиронаймачі не відрізняються акуратністю та відповідальністю. Та й термін оренди може бути мінімальним. Тому для подібних варіантів краще купити недорогий, але надійний та міцний матрац.
  2. Місце для сну у квартирі / будинку, що орендується. Ситуація протилежна першій. Якщо ви не плануєте роками винаймати дане житло, то немає сенсу витрачатися на дорогий матрац. У разі переїзду на нове місце проживання буде потрібне його транспортування, що спричинить зайві витрати.

    3.Ліжко для дачі. Навіть якщо ви ціле літо проводите на дачі, бюджетний матрац забезпечить комфортний відпочинок. Що й казати про короткострокові візити у вихідні.

    4.Кімната для гостей. Передбачається, що гості не житимуть у вас роками, тому для короткого візиту здоровий сон забезпечить бюджетний матрац.

Пружинний чи безпружинний матрац?

Тепер розберемося, які бувають основні види матраців та у яких цінових категоріях вони представлені.

  1. Пружинні матраци Боннель. Такі моделі вважаються найбюджетнішими, але найменш сучасними. В їхній основі — пружинний блок Боннель. Він складається зі з’єднаних між собою пружин. Для покращення ортопедичних властивостей виробники доповнюють блок м’якими наповнювачами. Головний мінус подібних моделей в «ефект хвилі», який створюється за будь-якого руху. Інакше кажучи, коли одна людина встає, лягає або просто перевертається, інша людина, яка спить на матраці, відчуває це. Саме такі матраци можна купувати для дачі або тимчасового спального місця.
  2. Матраци із незалежним пружинним блоком. Конструкція таких моделей продуманіша та практичніша. В основі виробу — система з незалежних пружин (Pocket Spring), кожна з яких упакована в спеціальний тканинний чохол. Пружини можуть бути різного діаметра, щільність їхнього розташування також може відрізнятися. У категорії м’яких наповнювачів використовують піну з гранулами, піну з ефектом пам’яті (наприклад, як у матраці Території Сну Dormini Giorno Nova), кокосову койру тощо. Матраци мають високі ортопедичні властивості, забезпечують рівномірне навантаження на хребет. Моделі з незалежним блоком пружин зазвичай мають вищу ціну, ніж Боннель. Але завдяки широкому асортименту можна знайти цілком бюджетні варіанти.

     3.Безпружинні матраци. Моделі, які складаються виключно з м’яких наповнювачів. Це може бути 2, 3, 4, 5 або навіть більше шарів різних       матеріалів. Наприклад, у нашій моделі Dormini Salamandra Nova 5 шарів піни. Перед покупкою матраца такого типу важливо детально вивчити кожен шар, адже всередині можуть бути як інноваційні матеріали високої якості, так і дешеві види піни або штучного латексу, які швидко втрачають еластичність та міцність. Особливістю безпружинних матраців є відчуття невагомості під час відпочинку, що забезпечується завдяки м’яким наповнювачам.

Серед кожного виду матраців можна вибрати доступні та якісні моделі. Кожен із них заслуговує на те, щоб забезпечувати комфортний і повноцінний сон дорослих та дітей. На якому варіанті зупинитися, залежить від ваших уподобань.

Недорогі, але якісні наповнювачі

Одним із ключових критеріїв того, як вибрати хороший недорогий матрац, є наповнювачі. Серед сучасного різноманіття матеріалів легко розгубитись. Розкажемо про найпопулярніші варіанти.

  • латекс — екологічний, якісний, довговічний і дорогий наповнювач, який може бути як натуральним, так і синтетичним;
  • піна з ефектом пам’яті (Memory Foam) — матеріал, розроблений NASA, повторює контури тіла, забезпечуючи комфорт і зручність;
  • койра кокоса — натуральний гіпоалергенний матеріал, що забезпечує високий рівень жорсткості;
  • пінополіуретан (ППУ) — загальна назва для великої групи матеріалів, що мають різний рівень щільності, в’язкості, еластичності та пористості, а отже, мають різні ортопедичні властивості та ціну.

Як ви помітили, ми перерахували найпопулярніші наповнювачі, зокрема й дорогі. Так, навіть просто дивлячись на склад матраца в інтернеті, ви приблизно розумітимете, яка у нього може бути вартість.

Серед доступних матеріалів слід виділити пінополіуретанову піну (ППУ). Існує багато її різновидів, які забезпечують бажаний рівень жорсткості. Ортопедична, анатомічна, піна високої щільності та інші види — сучасні розробки спрямовані на задоволення потреб кожного покупця, хоч би яку суму він планував витратити.

Жорсткість матраца та навантаження на спальне місце

Для кожної людини потрібно вибирати індивідуальний матрац. У світі немає однієї чи кількох моделей, які підходять кожному, адже ми всі різні. Одним із ключових критеріїв вибору матраца є рівень жорсткості. Від цього залежатиме не лише ваш комфорт, а й здоров’я. Якщо у вас болі в спині або шиї, порушення опорно-рухового апарату чи інші фізіологічні особливості, дуже важливо організувати відповідне та безпечне спальне місце.

Часто зустрічається думка, що чим м’якший матрац, тим він зручніший, або чим жорсткіший — тим корисніший. Це все міфи. Рівень жорсткості підбирається індивідуально з урахуванням багатьох критеріїв! Наприклад, людям похилого віку краще зупинити вибір на м’якших моделях, а матраци з високою жорсткістю найкраще підійдуть дітям і підліткам. На вибір рівня жорсткості впливає навіть те, в якій позі ви найчастіше спите, тому ігнорування цього критерію загрожує вибором незручного матраца.

Сучасні виробники все частіше випускають моделі зі спеціальним зонуванням. Така технологія дозволяє рівномірно розподіляти навантаження на кожну зону тіла. Подібні варіанти можна знайти навіть у середньому ціновому сегменті. Наприклад, у Території Сну представлена ​​модель із незалежним пружинним блоком Dormini Liberti Nova, яка має 7 зон підтримки. Також попит мають різнобічні матраци, де одна сторона м’якша, а інша жорсткіша. Таким чином, ви можете легко регулювати характеристики місця для сну, просто перевертаючи матрац.

Для тривалого терміну служби навіть недорогого матраца важливо дотримуватись усіх рекомендацій виробника, регулярно чистити виріб, не перевищувати допустиме навантаження, регулярно перевертати виріб, щоб уникнути деформації піни. Особливо згубно на стан та функціональність матраца впливає надмірне точкове навантаження. Це можуть бути стрибки, наприклад. При виборі обов’язково враховуйте вагу кожного партнера.

Топер — сучасна альтернатива матраца

Бюджетний ортопедичний матрац — це не тільки класична модель великого розміру, а й компактний топер. Сучасний виріб швидко став незамінним помічником багатьох українських сімей. Сьогодні міні-матрац може скласти конкуренцію традиційним ортопедичним матрацам, виграючи у пунктах вартості, мобільності та багатофункціональності. Такий варіант легко знайти в магазинах, самостійно транспортувати, а також без зайвого клопоту скручувати та зберігати в непомітному місці. Ми детально розповідали про топери у нашій статті «Міні-матрац: функції, види та способи використання».

Наскільки раціонально використовувати топер як бюджетний матрац? Попри всі безперечні переваги тонкого матраца, спати довгий час на ньому не рекомендується. Такі вироби чудово підійдуть для вирівнювання поверхні деформованого спального місця, коли є хоч якась ортопедична основа. Але все ж властивості топера не зможуть повною мірою забезпечити здоровий і повноцінний сон. Отже, розглядати такий варіант рекомендується лише для організації тимчасового спального місця.

Розумний вибір: як купити якісний матрац за доступною ціною

Існує ще кілька секретів успішного шопінгу. Це прості кроки, які можуть потребувати лише додаткового часу. Як вигідно купити якісний матрац?

  1. Підпишіться на розсилки в улюблених інтернет-магазинах меблів. Так ви першими отримуватимете інформацію про актуальні розпродажі та акції.
  2. Вивчайте асортимент сторінок Розпродаж. Часто в таких розділах розпродують виставкові зразки, меблі з вітрин або моделі з мінімальними дефектами.

Ми не рекомендуємо купувати матраци на різних маркет-плейсах. Вам може дістатися застарілий товар із пошкодженнями, які унеможливлять його використання. Такий варіант покупки припустимий, якщо ви знайомі з продавцем, довіряєте йому і точно знаєте, що матрацом дійсно користувалися недовго та акуратно.

Пам’ятайте, що заощаджувати потрібно продумано, не нехтуючи власними потребами та побажаннями. Не варто купувати дешевий неякісний матрац, якщо у вас є проблеми з хребтом, наприклад. Такі покупки лише посилять захворювання та змусять заплатити двічі, як то кажуть в одній відомій приказці. Наберіться терпіння, озбройтеся базовими знаннями про матраци та бажанням дійсно вигідно заощадити — і тоді вам обов’язково пощастить знайти чудовий бюджетний матрац, який забезпечить повноцінний та комфортний сон!

Останні публікації
Дивитись всі публікації
Оформлення замовлення

Кошик порожній