Вхід / Реєстрація
uaru
Як вибрати матрац? Основні критерії вибору

Як вибрати матрац? Основні критерії вибору

З розвитком матрацної індустрії, нових неймовірних технологій та появою сучасних матеріалів, вибрати оптимальний варіант матраца стає дедалі складніше. Адже до такої важливої покупки на найближчі 5-10 років слід підходити з максимальною відповідальністю та зануренням у тему. Досвідчені консультанти в спеціалізованих магазинах можуть допомогти з покупкою, ставлячи правильні запитання та пропонуючи відповідні моделі. І все ж, краще починати вибір нового матраца підготовленим.

Якщо максимально спростити, то слід купувати той матрац, на якому вам буде зручно та комфортно спати. Але ця проста істина приховує цілий ряд характеристик, враховуючи які, ви зможете легко та швидко відшукати ідеальну модель.

Почнемо з основ. Існує два найбільш популярні типи матраців:

 • пружинні (з залежними або з незалежними пружинами)
 • безпружинні

Найбільш доступні моделі матраців - це пружинні з залежними пружинами (їх ще називають «боннельними»). Крім металевих пружин, з'єднаних між собою, вони складаються з декількох верхніх додаткових шарів матеріалів (кокосова койра, ортопедична піна та інші). Якщо це не матраци з люкс-сегмента з чудовими та надкомфортними верхніми шарами, то, як правило, боннельні моделі матраців не мають підвищеної комфортності та виготовляються з використанням простих, недорогих матеріалів. Ідеальний варіант для дачі або тимчасового житла.

Другий та найпопулярніший підвид - матраци з незалежними пружинами. Він відрізняється від першого наявністю «чохлів» - так званих «покетів» або «кишень» на кожній пружині. Це зменшує тертя та виключає скрипи. Крім того, таке рішення істотно покращує функціональні характеристики моделі. Матрац максимально точно повторює контури тіла, надає надійну точкову підтримку хребта та ізолює рухи, що забезпечує спокійний сон пари, якщо хтось із подружжя часто крутиться уві сні.

Безпружинні матраци зараз набирають все більшої популярності, адже варіанти їх наповнення представляють широкий асортимент сучасних інноваційних матеріалів, здатних забезпечити комфортний відпочинок та сон, залишаючись при цьому надійними та довговічними. Наприклад, до таких наповнювачів відносять латекс, ортопедичну піну, кокосову койру, сизаль та інші. Найчастіше зустрічаються багатошарові моделі, що складаються з комбінованих матеріалів, які забезпечують оптимальний комфорт, але іноді зустрічаються і моноблочні варіанти з одного виду піни.

Наступною важливою характеристикою матраців є їх жорсткість. І хоча часто виробники воліють вводити свої більш детальні та індивідуальні шкали жорсткості, матраци можна розділити на три умовні види:

 • жорсткі. Рекомендовані для людей вагою від 80-90 кг;
 • напівжорсткі / середньожорсткі. Найбільш поширений та універсальний варіант. Рекомендований для людей вагою від 50-55 кг до 80-90 кг;
 • м'які. Підійдуть людям, вага яких не перевищує 50-55 кг.

Але останнім часом все частіше випускаються універсальні моделі, які здатні забезпечити повноцінний відпочинок для людей з абсолютно різною вагою. Це істотно спрощує вибір та покупку, економить ваш час та сили.

Вибираючи новий матрац, слід враховувати не тільки характеристики та властивості різних моделей, а й брати до уваги деякі особливості тих, хто буде на ньому спати:

 • Про важливість ваги людини ви могли здогадатися, читаючи інформацію про види жорсткості матраців.
 • Крім цього, слід брати до уваги ваш зріст. Обраний матрац повинен на 15-20 см перевищувати зріст, щоб забезпечити ваше комфортне розташування.
 • Особливо обережно слід купувати матраци для дітей та літніх людей. Останнім рекомендовані матраци із середнім по жорсткості блоком та комфортними м'якими верхніми шарами, адже жорсткі моделі можуть спровокувати проблеми з хребтом та кровообігом.
 • А ось для немовлят, школярів та підлітків показані саме жорсткі матраци. Але все-таки обов'язково дізнайтеся у дитини, на яких поверхнях їй зручніше спати. А краще робіть таку важливу покупку разом, щоб дитина могла самостійно протестувати місце для сну.

Тепер прийшов час відправлятися в магазин та робити вибір. Можливість побачити всі варіанти своїми очима, протестувати їх, робить ваш вибір максимально точним. Пам'ятайте, що в ліжку ви будете проводити 1/3 частину свого часу, відпочиваючи та наповнюючись силами. Тому кількох «помацувань» та «натиснень» руками та колінами недостатньо, щоб зрозуміти, наскільки модель вам підходить. Використовуючи наступні рекомендації, ретельно досліджуйте відповідні моделі матраців, щоб гарантувати собі й своїй родині якісний відпочинок та здоровий сон на довгі роки.

 • У магазині визначте моделі, які підходять для вашого ліжка за шириною та довжиною. Або обговоріть з консультантом варіанти виробництва індивідуального розміру. Для цього вам заздалегідь потрібно дізнатися точні параметри каркаса вашого ліжка або підібрати новий комплект разом із ліжком.
 • Ваш одяг повинен бути максимально зручним та вільним, щоб не сковувати рухи. Адже вам доведеться тестувати місце для сну, повністю занурюючись у тілесні відчуття! Припускаємо, що спите ви не в діловому костюмі або вузьких джинсах, а в чомусь комфортному.
 • Головне правило: завжди лягайте на матрац, який вас зацікавив. Інакше покупка може розчарувати. Недостатньо сісти, помацати руками - потрібно саме лягти, покрутитися, прийняти улюблену позу для сну. Не варто соромитися! Приділіть цьому «тест-драйву» стільки часу, скільки потрібно.
 • Спочатку радимо лягти на спину. Спробуйте провести рукою між матрацом та своєю спиною (хребтом). Якщо рука легко ковзає, ймовірно, дана модель занадто жорстка для вас та верхні «анатомічні» шари матраца недостатньо добре підлаштовуються під контури вашого тіла.
 • Переверніться на бік. Ця дія виявилася занадто важкою? Тоді матрац надмірно м'який, адже ви в нього буквально провалюєтесь. Якщо все пройшло легко та комфортно, зверніть увагу на область талії: якщо лежачи на боці, вона торкається поверхні матраца, але при цьому ви не відчуваєте “провисання хребта” - це означає, що дана модель має всі шанси опинитися у вашій спальні.
 • Залишилось зовсім трохи. Зверніть увагу на такі деталі, як шви, якість оббивки. Вони повинні бути акуратними та надійними. Ніякі скрипи та інші звуки не повинні супроводжувати ваші рухи. Кути матраца зобов'язані щільно прилягати до основи, не підніматися під час рухів сплячих. При виборі двоспальної моделі, обговорюйте з партнером, чи відчутні йому ваші перевороти на своїй половині.

Вибираючи новий матрац, не соромтеся ставити питання, тестувати моделі з різною жорсткістю та характеристиками. Адже тільки ваші відчуття допоможуть точно визначити ідеальний матрац, який забезпечить здоровий, комфортний та міцний сон. Саме від якості сну буде залежати ваше самопочуття та настрій, тому якісний матрац - запорука здоров'я, бадьорості та радості!

Останні публікації
Дивитись всі публікації
Оформлення замовлення

Кошик порожній