Вхід / Реєстрація
uaru
Скільки сну вам потрібно?

Скільки сну вам потрібно?

Чи пам'ятаєте ви в сьогоднішньому мінливому світі, як це — почувати себе відпочилим? Скільки годин сну вам потрібно, щоб бути здоровим? Більшість людей, ймовірно, дадуть відповідь у діапазоні 7−9 годин. Але відповідь не така проста.

Після широкого огляду досліджень експерти Національного фонду сну внесли корективи в актуальні рекомендації. Для дорослих тривалість необхідного сну буде залежати від ряду факторів: віку, якості сну та загального стану здоров'я.

Вік

Одного разу Американська академія медицини сну зробила висновок, що здоровий сон повинен тривати 7−9 годин. Ця догма отримала популярність та незаперечність. Проте, нові дані Національного фонду сну припускають ряд змін:

 

 • Новонароджені (0−3 місяці): діапазон сну становить 14−17 годин (раніше 12−18).
 • Немовлята (4−11 місяців): 12−15 годин (раніше 14−15).
 • Малюки (1−2 роки): 11−14 годин (раніше 12−14).
 • Дошкільнята (3−5 років): 10−13 годин (раніше 11−13).
 • Діти шкільного віку (6−13 років): 9−11 годин (раніше 10−11).
 • Підлітки (14−17 років): 8−10 годин (раніше 8,5−9,5).
 • Молоді дорослі (18−25 років, це нова виділена вікова категорія): тривалість сну становить 7−9 годин.
 • Дорослі (26−64): діапазон сну залишається у проміжку 7−9 годин.
 • Люди похилого віку (65+ також нова категорія): тривалість сну 7−8 годин.

 

На цьому можна було б зупинитися, адже згадані рекомендації актуальні для більшості людей. Але якщо ви прокидаєтеся втомленими навіть після необхідної тривалості відпочинку, існує кілька інших умов, які також слід враховувати.

Якість сну

Як дізнатися, чи добре ви спите? Адже кількість не завжди дорівнює якості. Дайте відповідь на кілька питань:

 • Скільки часу вам потрібно, щоб заснути? Ви засинаєте протягом п'яти хвилин або менше? Або ж вам потрібно понад тридцять хвилин, щоб заснути?
 • Які у вас стосунки з будильником? Вам достатньо одного дзвінка, щоб прокинутися вчасно? Або ж доводиться кілька разів переводити будильник, щоб поспати ще кілька хвилин?
 • Вам важко вставати з ліжка вранці?
 • Чи відчуваєте ви сонливість у другій половині дня, перебуваючи в теплих приміщеннях, під час зустрічей, за кермом або під час перегляду телевізора?
 • Чи відчуваєте ви необхідність регулярно дрімати або пити каву, щоб провести день?
 • Чи вважаєте ви, що вам потрібно довше спати вихідними, щоб «надолужити згаяний» час відпочинку?

Одна або кілька позитивних відповідей можуть вказувати на те, що ваші потреби не задовольняються. Чому так відбувається? Наприклад, сформований графік сну може певним чином впливати на його якість. Циркадні ритми або природні цикли вашого сну можуть важко піддаватися змінам, а нерегулярний графік відпочинку ще більше вибивати з ладу. Якщо у вас немає звичного графіка сну або він часто змінюється, ймовірно, ви не отримуєте якісного відновлення. Таким чином, навіть якщо ви наберете «правильну» кількість годин, вони будуть менш ефективними для задоволення потреб вашого тіла. Як і в більшості випадків, якість, а не кількість, є ключовим фактором, коли мова йде про здоровий сон.

Питання охорони здоров'я

Порушення сну — один з найважливіших симптомів для звернення до лікаря. Апное є найбільш поширеним і відомим розладом сну. Це порушення пов'язане з іншими проблемами зі здоров'ям, такими як ожиріння, цукровий діабет і хвороби серця. Тому якщо який-небудь із цих симптомів спостерігається у вас, рекомендуємо звернутися до фахівця.

Наші підказки та рекомендації повинні допомогти вам визначити оптимальний час для сну. Його тривалість не є універсальним та єдиним показником для всіх людей. І якщо ви маєте потребу в більшій або в меншій кількості сну, ніж інші, це нормально. Сон є важливою частиною вашого загального фізичного та психічного здоров'я, тому якщо ви вважаєте, що відпочиваєте недостатньо, пора змінити пріоритети. Відповідний режим, що враховує всі згадані фактори, забезпечить бадьорість, прилив сил і добре самопочуття.

Останні публікації
Дивитись всі публікації
Оформлення замовлення

Кошик порожній