Вхід / Реєстрація
uaru
Основні типи і наповнювачі матраців

Основні типи і наповнювачі матраців

Різноманіття матраців в наш час неймовірно велике. Найчастіше буває складно зрозуміти, в чому ж різниця між наповнювачами і типами матраців, і яка модель потрібна саме вам. І якщо з зовнішнім виглядом матраца вам допоможе визначитися ваш смак, то з його наповнювачем все не так однозначно. Звичайно, найчастіше тестування матраців може допомогти вибрати модель собі до душі, проте краще знати який матрац ви купуєте і що у нього всередині. У цій статті ми дамо відповіді на найпоширеніші питання, що виникають під час покупки матраца.

Варто почати з того, що всі матраци поділяються на пружинні та безпружинні. Розповімо докладніше про кожен вид.

Усередині пружинних матраців знаходиться блок пружин, який може бути боннельним або покетним. Пружина типу Боннель була винайдена в 1857 році, і вже через 15 років були створені перші матраци на основі боннельного пружинного блоку, які швидко здобули велику популярність. Основні переваги цього типу матраців - це демократична ціна, легка вага, пружність, довговічність. Однак, такий пружинний блок не дарма також називають «залежним». Справа в тому, що всі пружини жорстко з'єднані між собою, і при впливі на одну пружину, просідають і присутні поруч. Таким чином, створюється ефект «гамака», що є не найзручнішим варіантом для сну.

(Матрац мережі магазинів Територія сну Provence BON)

Проблему залежності пружин однієї від одної вирішує покетний пружинний блок, або блок незалежних пружин. Відмінною особливістю такого блоку є те, що кожна пружина поміщена в окремий мішечок з нетканого матеріалу, а всі мішечки скріплені в один блок за допомогою термоклея. Таким чином, навантаження на одну ділянку такого матраца не зачіпає сусідні пружини, що дозволяє комфортно спати удвох, і рухатися під час сну, не турбуючи один одного. Такі пружинні блоки також є класикою, однак вони створюють набагато більш високий рівень комфорту, ніж блок пружин боннельного типу. Поверх пружинних блоків для створення більшої зручності виробники використовують листи повсті або ППУ, проте високою ортопедичністю пружинні матраци не володіють.

(Матрац мережі магазинів Територія сну Provence SHAMONI)

Безпружинні матраци мають ряд переваг по відношенню до матраців з пружинними блоками. Протягом останніх десятиліть матрацна промисловість зосередилася в першу чергу саме на безпружинних матрацах, і з упевненістю можна сказати, що майбутнє за ними. Цей тип матраців представляє велику різноманітність варіантів жорсткості, пружності, зносостійкості та ортопедичності.

Яскравим прикладом сучасних наповнювачів є піна ППУ. На пострадянському просторі часто можна почути, що ППУ - це недорогий і не дуже якісний матеріал. Однак в останні роки промисловість зробила крок далеко вперед, і сьогоднішній ППУ має високу якість і може легко конкурувати з таким імпортними варіантами як латекс і піна мемори. На даний момент виробництво пінополіуретану проводиться на європейському обладнанні з дотриманнями всіх стандартів якості та безпеки. Випускаються не тільки станадартні піни, а й високопружні, високоеластичні і піни з ефектом пам'яті. Існує широкий ряд різних типів, що відрізняються по м'якості, жорсткості, пружності. Крім того, до сучасного поролону можна додавати екстракти рослин або спеціальні високотехнологічні добавки, які створюють, наприклад, охолоджуючий ефект. Вміле поєднання матеріалів дозволяє створювати матраци, які можуть задовольнити запити найвимогливіших покупців. Можна вибрати для себе як матрац з 100% ППУ, так і його поєднання з незалежним пружинним блоком або латексом. У будь-якому випадку, висока ортопедичность і анатомічні властивості пінополіуретану забезпечать правильну підтримку хребта і гарантують вам міцний сон.

(Матрац мережі магазинів Територія сну Provence DIJON)

Заслуженою популярністю користуються матраци з латексу. Цей гіпоалергенний матеріал заслужив довіру покупців завдяки своїм відмінним властивостям. Для виробництва матраців і подушок використовується натуральний латекс, отриманий з молочного соку дерева гевея, в якому міститься максимальна кількість натурального каучуку (латексу). Цей матеріал аж ніяк не новий, а той, що пройшов перевірку часом, адже перший матрац з латексу був проведений ще в 30х роках 20го століття, проте він залишається актуальним і донині. Його антибактеріальність, дихаюча структура і довговічність привертають увагу разом з комфортом, який він дарує. Латекс буде хорошим вибором як для дорослих, так і для дитячих матраців. Не варто забувати, що це природний антисептичний матеріал, який тривалий час зберігає форму і пружність протягом довгих років, і не вимагає особливого догляду. У матрацах може застосовуватися як цілісний блок перфорованого латексу, так і більш тонкі листи, які використовуються поверх інших м'яких шарів для створення більшого ортопедичного ефекту.

Один з найпопулярніших матеріалів в матрацній індустрії це, безсумнівно, піна з ефектом пам'яті. У 1970-ті роки НАСА почали експерименти з новим матеріалом, який нам відомий під назвою «піна з пам'яттю» або «піна Memory». Спочатку створений для крісел в літальних апаратах, щоб знизити навантаження на тіла космонавтів, він пізніше став доступний і меблевої індустрії. Компанія Tempur після багатьох років досліджень і експериментів випускає перший матрац з меморі в 1992 році, і цей матеріал моментально стає хітом завдяки своїм унікальним властивостям. Завдяки відкритій формі осередків піна стискається під впливом людської ваги і тепла і приймає анатомічну форму тіла, підлаштовуючись під його контури. З огляду на особливі тактильні властивості піни з ефектом пам'яті, варто уважно поставитися до вибору такого матраца, прислухаючись до своїх відчуттів та смаку. Варто відзначити, що в прохолодному приміщенні піна з пам'яттю може ставати також досить прохолодною на дотик в місцях, де відсутнє зіткнення з тілом. Проте, цей інноваційний матеріал гарантує якісну підтримку хребта, знижуючи тиск на хребці.

(Матрац мережі магазинів Територія сну OTTO Matratzen WELLE)

Популярним наповнювачем для матраців є кокосова койра. Це матеріал природного походження. Для її виробництва кокосові плоди вимочуються в солоній воді, щоб відокремити захисні волокна, які потім висушуються і змішуються з природним латексом для формування в листи або рулони різної товщини. Цей вид сировини виробляється в Європі на найсучаснішому обладнанні, і здатний виносити високе навантаження до 150 кг. Найчастіше койра використовується в матраці у вигляді допоміжного додаткового шару, який укладається поверх пружинного блоку або м'якого наповнювача для надання додаткової жорсткості. Койра - це гіпоалергенний матеріал, в якому не виникають пилові кліщі і бактерії. Крім того листи кокосової койри не затримують вологу, добре вентилюються і не вбирають сторонні запахи. Варто зауважити, що вироби з койрою не бувають м'якими. Залежно від додаткових шарів жорсткість таких матраців коливається від екстра-жорсткої до середньо-жорсткої.

(Матрац мережі магазинів Територія сну PROVENCE Vernon)

Ми сподіваємося, що в цій статті ми змогли відповісти на хвилюючі вас питання, і полегшили вам вибір найбільш оптимальної моделі матрацу. У будь-якому випадку, ми рекомендуємо орієнтуватися на власний смак і потреби вашого здоров'я.

Консультанти мережі магазинів Територія Сну із задоволенням дадуть відповідь на ваші питання і допоможуть зробити найкращий вибір!

Останні публікації
Дивитись всі публікації
Оформлення замовлення

Кошик порожній