Вхід / Реєстрація
uaru
Чому соціальні мережі шкодять вашому сну?

Чому соціальні мережі шкодять вашому сну?

У сучасному суспільстві немає часу та причин нудьгувати. Цілодобова робота засобів масової інформації та постійно мінливі способи споживання контенту створюють суспільство, яке «харчується» заголовками в соцмережах та нескінченним потоком новин. Як ця доступність розваг в один клік впливає на наш сон та здатність розслаблятися? Чи можемо ми повноцінно відпочивати, максимально відновлюючи сили та енергію?

Згідно з даними Bank Of America ми «постійно підключені». Їх дослідження залежності від смартфонів показало, що 71% людей засинають з гаджетом в руках, а також щоночі тримають їх у своєму ліжку або поблизу. У червні 2019 року у звіті про інтернет-тренди Mary Meeker повідомлялося, що соціальні мережі погіршують якість сну.

 

А тепер згадайте, як часто ви переглядаєте соцмережі за годину до сну? Ми поглинаємо нескінченну кількість інформації та витрачаємо дуже багато часу, задовольняючи своє постійне бажання відволіктися або переключити увагу. Ця жага негативно позначається на якості сну, а також на нормальному психічному та фізичному функціонуванні.

Вплив технологій на сон

Низька якість сну та труднощі з засинанням провокує не тільки використання смартфона перед сном, але і його перебування в спальні в нічний час. Недавнє дослідження, в якому взяло участь понад 125 тисяч дітей, показало, що розташування портативного електронного пристрою в спальні погіршує сон.

Але що ж у використанні смартфона робить його таким деструктивним для засипання та здорового сну? Невже не можна просто прибрати гаджет з кімнати на ніч, щоб нормалізувати свій відпочинок? На жаль, все не так просто.

Існує три способи впливу сучасних технологій на сон:

  1. Світло від будь-якого електронного пристрою стимулює мозок. Навіть якщо просто дивитися на лампочку, мозок сприйме це як сигнал, що активує та збуджує. Тому ви скоріше будете відчувати бадьорість, а не розслабленість, що передує засинанню.
  2. Наш мозок не може розрізняти штучне та природне світло. Тому вплив електричного світла вночі сприймається ним як денне освітлення. Це, у свою чергу, призводить до пригнічення гормону сну, відомого як мелатонін. Іншими словами, екран смартфона помилково розпізнається мозком як природне світло, що перешкоджає нормальному засипанню.
  3. Цифровий контент збуджує мозок. В онлайн світі домінують соцмережі, в яких ми не тільки споживаємо контент, але і можемо легко створювати його одним кліком. Під час цих процесів в організмі виробляються такі гормони, як норадреналін та допамін, що стимулюють так звані Центри пробудження в головному мозку, що перешкоджають засинанню.

 

Як поліпшити якість сну?

Якщо ви хочете спати міцно, засинаючи легко та швидко, рекомендуємо взяти на озброєння наступні рекомендації:

  1. Обмежте час роботи смартфона. Ідеальний варіант - відключати його мінімум за 30 хвилин до сну, а також зберігати портативні електронні пристрої якомога далі від ліжка або в іншій кімнаті. Обмежуючи час впливу включеного гаджета, ви дозволяєте мозку адаптуватися до нічного часу доби, що прискорює засинання та покращує якість сну.
  2. Зменште яскравість екрану. Вироблення гормону мелатоніну безпосередньо пов'язане з яскравістю освітлення. Чим яскравіше світло, тим більша ймовірність того, що вироблення мелатоніну буде скорочуватися. Якщо вам все ж доводиться дивитися в екран смартфона перед сном, зробіть максимально низьку яскравість екрану або використовуйте опцію «Нічний режим».
  3. Спробуйте використовувати синій світлофільтр на смартфоні в нічний час. Дослідження показують, що саме синій колір зменшує вироблення мелатоніну набагато активніше за інші відтінки. А червоний колір, навпаки, впливає на цей процес в найменшій мірі. Існують спеціальні програми, які зменшують або повністю нейтралізують синій колір екрану.

Сучасний темп життя вимагає постійної активності, щоб завжди тримати руку на пульсі подій. Це істотно знижує якість відпочинку та сну, провокуючи безсоння та інші порушення. Зменшення яскравості екрану та блокування синього кольору на смартфоні допоможуть вам заснути, але пам'ятайте, що максимально ефективним способом стане виключення гаджета за годину до сну.

 

Останні публікації
Дивитись всі публікації
Оформлення замовлення

Кошик порожній